Православна веронаука у гимназијском образовању и васпитању пружа целовит поглед на свет и живот. У оквиру тога ученици Прве београдске гимназије, заједно са професорком верске наставе Миланом Ивковић редовно посећују храм Светог Александра Невског где имају могућност да добију не само информативно-сазнајно образовање већ и доживљајно-делатно, управо кроз искуство Цркве и посету храму. На тај начин ученици имају могућност да развију способност за постављање питања о најдубљем смислу постојања света и човека, људској слободи, животу и заједници, као и да изграде способност дубљег разумевања и вредновања хришћанске културе и цивилизације у којој живе, као и вредновање различитих култура и религија.

Професор верске наставе Милана Ивковић