У суботу, 28. априла 2018. године с благословом патријарха српског г.г. Иринеја на Православном богословском факултету Универзитета у Београду, одржано је градско такмичење из верске наставе Архиепископије београдско-карловачке.

На такмичењу је учествовало девет школа које су претходно били победници или другопласирани на општинском такмичењу које је било организовано по активима средњих школа.

Прво место на градском такмичењу освојили су ученици Прве београдске гимназије.

Екипу наше школе чинили су следећи ученици:

Матија Ђуричић I8

Ана Влаховић II4

Лука Глоговац II5

Исидора Жујовић III8

Алекса Галовић IV5

Ученици су се истакли изванредним знањем, што је похвалила комисија, организатори такмичења, вероучитељи и ученици који су учествовали у финалу. Оно што посебно радује јесу љубав и посвећеност коју су ученици показали према верској настави.

Поред диплома и прогодних поклона, сви учесници градског финала награђени су и путовањем по манастирима Србије.

Марија Стоиљковић

катихета у Првој београдској