Прва београдска гимназија, ове године прославља 180 година постојања. Велики јубилеј српског образовања, у склопу бројних активности које припремамо у 2019. години (изложбе, трибине, књижевне вечери, концерти, међународна сарадња, награђивање најбољих ученика и наставника…), биће крунисан свечаношћу почетком маја у Ректорату Београдског универзитета, а потом и Свечаном академијом у Народном позоришту, почетком јуна.
Некадашњи ученици Гимназије обележили су историју српског народа, било да се ради о образовању, науци, политици, ослободилачким ратовима Србије, књижевности, музичком или ликовном стваралаштву (краљ Петар Први, Љуба Ненадовић, Слободан Јовановић, Светозар Марковић, Степа Степановић, Радомир Путник, Живојин Мишић, Драгутин Димитријевић – Апис, Гаврило Принцип, Милан Вујаклија, Милован Глишић, Стеван Сремац, Лаза Лазаревић, Петар Кочић, Војислав Илић, Јован Скерлић, Корнелије Станковић, Стеван Мокрањац, Јован Цвијић, Михајло Петровић – Алас, Моша Пијаде, Пеђа Милосављевић, Оскар Давичо… и многи други славни ученици и професори Прве београдске гимназије).
Прва београдска гимназија данас веома успешно образује и васпитава нове генерације будућих великана

StudioB Jutro sa Sanjom – PRVA BEOGRADSKA GIMNAZIJA, DIREKTOR ALEKSANDAR ANDREJIĆ [01.05.2019.]