Прва мушка

22 Септембар 2012 By In Кроз деценије

Мала, животом одабрана група матураната Прве мушке гимназије из 1952. године, прославила је, у суботу  22. септембра 2012. године,  60-годишњицу велике матуре, у клупама своје славне и вољене гимназије.

Од некада 90  ученика, данас 39 живих,  избројах у учионици  нас двадесет и тројицу; Један матурант из САД, двојица из Канаде, а из Европе овом приликом (због спречености) није дошао нико. Директор садашње Прве београдске гимназије, господин Александар Андрејић,  поздравио нас је топлим речима. Њему се придружио и бивши ученик Анастас Пажевић, нешто прозом а мало и стиховима. Затим и ја подсетих  на неке задатке које од нас очекује преостало нам време. Сабирање и одузимање прошлости окончано је сликањем и радошћу да овај запис остаје за трајно сећање.

Из зграде Прве београдске гимназије, кренуло се (на другу по реду прославу)  ка  чувеној Скадарлији, журно као у ђачко време када су многи кроз њу  трчали да не закасне у школу.

Група бивших матураната овом приликом поздравља све своје другаре и жели пуно успеха младим нараштајима.

Владимир Ајдачић

матурант Прве мушке гимназије