Школска 2011/12. година

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА

                         

                                              Програm

                          Хор Прве београдске гимназије

                         ''Душан Максимовић – Думакс'':

                 ''Ој, Српкињо буд' орна'' Исидора Бајића

   

Поздравна реч директора Прве београдске гимназије,

господина Александра Андрејића и додела награда

   

Филип Савић и Лука Смишек: ''Дивљи бадем''

   

Јелена Михаиловић рецитује

песму ''Порука'' Мирослава Антића

   

Ана Милошевић и Никола Никачевић ''Blue bossa jazz''

   

Додела награда

   

Хана Нурковић, клавир – Клод Дебиси ''Месечина''

   

Лазар Стојчић рецитује песму

''Наслеђе'' Милана Ракића

Урош Марковић, гитара – Исак Албениз ''Rumores de

la caleta''

   

Додела награда

   

Милица Прпић, клавир – Игнац Мошелес ''Етида бр.6

у д-молу''

   

Милош Московљевић чита своју песму ''Пешчаник'' за

коју је освојио прву награду

   

Школски бенд ''Mind of its own'' , Нирвана

   

Додела награда

   

Група ученика 2/2 Gotye

   

Мали хор ''Adiemus''

Програм води: Кристина Милановић

 

Екипа математичара Прве београдске гимназије је  на државном турниру у организацији математичког друштва Архимедес, освојила 3. награду:

Докић Катарина 1/5

Пружљанин Иван 2/7

Лопушина Игор 3/8

Марковић Александра 4/8

Шаховска екипа  Прве београдске гимназије освојила је 4. место на државном првенству. Капитен екипе је Милица Московљевић, а награду  прима најбољи појединац турнира, Драгана Николовски 1/6

 Женска кошаркашка екипа Прве београдске гимназије  освојила је

  1. место на општинском такмичењу; капитен - Кристина Ивановић 4/3

 Мушка кошаркашка екипа Прве београдске гимназије

  1. место на општинском такмичењу; капитен -  Александар Јањић 4/4

 Женска фудбалска екипа Прве београдске гимназије

  1. место на општинском такмичењу; капитен -  Јована Симовић 2/4 

 

 Награда Ђак генерације (''Вида Јеличић'' и ''Константин Скалерић'') додељује се Шабани Денису,4/8 и Московљевић Милици, 4/6.

 Милица Московљевић је 7. и 8. разред основне школе завршила у Математичкој гимназији и уписала  нашу гимназију као добитник Вукове дипломе. Од самог почетка је оставила утисак изузетно озбиљне, вредне, амбициозне, свестране, врло ангажоване ученице, која и гимназијско школовање завршава са  Вуковом дипломом.

Од првог разреда Милица учествује на такмичењима из математике, физике, хемије, биологије, латинског језика:

Први разред: Друга награда на Окружном и похвала на Републичком такмичењу из математике, похвала на математичком такмичењу Мислиша, учешће на републичком такмичењу из латинског језика

Други разред: Трећа награда на Окружном и учешће на Републичком такмичењу из физике

Трећи разред: Трећа награда на Мислиши, пето место на републичком такмичењу из биологије

Четврти разред: Трећа награда на републичком такмичењу из физике, учешће на републичком такмичењу из математике и трећа награда на Мислиши, трећа награда на регионалном такмичењу и смотри научно-истраживачког стваралаштва из хемије Регионалног центра за таленте.

Друга награда из хемије на републичком такмичењу  Центра за таленте,  а Прва награда   у категорији истраживачког рада у области хемије.

Била је редовни полазник Истраживачке станице Петница, а њен рад је презентован децембра 2011. године на десетој годишњој конференцији, као резултат четворогодишњег ангажовања                                                                                                      

Милица је у Гимназију дошла као већ афирмисани шахиста и на том пољу  постигла значајне резултате. На шаховским такмичењима остварује појединачне, а предводећи шаховску екипу Гимназије и екипне резултате:

- 2008. год.  осваја прво место на отвореном првенству Југоисточне Европе за кадете.

- 2010. год.  осваја Куп Београда

- 2011. год.  осваја прво место на кадетском првенству Балкана.

- 2012. године, у априлу, као члан екипе Прве  београдске гимназије, осваја четврто место на државном такмичењу средњих школа у шаху.

Учествовала је у пројектима и на  конкурсима, где је била изабрана за представника Србије:

- 2010. год. учествује на Међународном еколошком фестивалу у Јужној Кореји.

- 2011.год. као представник Београда и једна од тринаесторо средњошколаца Србије, учествује у пројекту ,,Упознајемо Европу у Пољској”,   под покровитељством Пољске Амбасаде и ''Isac'' фондације.

Милица је завршила  и ''Lady School'' курс под покровитељством општине Стари град и била представљена у ТВ емисији као најуспешнија учесница.

На међународном фестивалу младих у Трсту, марта 2012. године, одабрани су Миличина фотографија и песма, а она позвана да казује своје стихове.

Све ово говори о неисцрпној енергији, коју је Милица током школовања улагала помажући својим друговима, бавећи се организационим активностима у одељењу, јер то је девојка на коју можете рачунати и која је увек спремна да помогне.

На крају треба напоменути да се Милица Московљевић припрема за студије медицине.

 Одељењски старешина

Силвана Гулић Марковић

Денис Шабани

I разред,школска 2008/09.

- На математичком такмичењу „Мислиша“, освојио је трећу награду

- На међународном турниру „Крис Фету“ у Француској, узраста до 18 година, освојио је треће место и  проглашен за најбољег играча турнира

- Проглашен за најбољег сениорског играча В.К. Сингидунум у сезони 2008/09.

- Члан кадетске и јуниорске репрезентације Србије

II разред ,школска 2009/10.

- На првом ватерполо турниру београдских средњих школа, као члан екипе Прве београдске гимназије, освојио је прво место

- Члан „Б“ сениорске ватерполо репрезентације Србије

- На међународном турниру Киндер Спорт у Мађарској, узраста до 18 година, освојио је прво место

- На купу Србије у Новом Саду, узраста до 18 година, својио је  прво место

- На међународном турниру „Митхат Хантал“ у Турској, као члан јуниорске репрезентације Србије осваја прво место

- На Европском првенсту, као члан јуниорске репрезентације Србије освојио је четврто место

III разред, школска 2010/11.

- Прво место на Градском такмичењу у предузетништву

- На ватерполо турниру београдских средњих школа, осваја  друго место

- Награђен на литерарном конкурсу „Косово и Метохија је душа Србије“ и објављен рад на ту тему у књизи „Уједињена Србија“, II издање

- На такмичењу „Пословни изазов“, осваја прву награду

- Стипендиста Министарства омладине и спорта, као перспективни млади ватерполиста

- На отвореном првенству државе, узраста до 18 година у Новом саду, освaја треће место,

 - На првенству државе, узраста до 18 година у Београду, осваја прво место,

- На међународном турниру „PLAY4EU“ у Београду, осваја друго место

- Добитник Златног признања амбасаде Мађарске и В.К. Партизан „Добар ђак, добар спортиста“, за истакнуте резултате у школи и спорту

 Ваншколске активности

- Денис је, као веома ангажовани члан Ђачког парламента Прве београдске гимназије, један од иницијатора  акције за помоћ, земљотресом угроженој, гимназији из Краљева. Том приликом је прикупљен највећи новчани прилог који је једна школа упутила овој гимназији.

 IV разред,школска 2011/12.

- На републичком такмичењу из математике, освојио је трећу награду

- На републичком такмичењу из физике, освојио је трећу награду

- На међународном турниру најбољих европских клубова (ватерполо), узраста до 18 година, осваја треће место

- У Првој сениорској лиги Србије освојио је  четврто место са В.К. Бањица

 Денис Шабани је, поред тога што је вансеријски ученик, током школовања у Првој београдској гимназији испољавао изузетне људске квалитете. Скроман и омиљен међу ученицима, он је своје знање делио са друговима и увек био спреман да им помогне.

 Одељењски старешина 

Оливера Беговић

 

Награда за најбољег математичара(''Константин T.Скалерић''),

додељује се Марковић Александри 4/8

 

Награда за најбољег литерату(''Константин T. Скалерић''),                    

додељује се Павићевић Наташи, 4/2

 

Добитници Вукове дипломе:

Маркова Елена, 4/1

Павићевић Наташа, 4/2

Јовановић Олга, 4/4

Петровић Филип      

Ђоровић Алекса, 4/5

Вучићевић Бојана    

Московљевић Милица, 4/6

Мићуновић Светлана

Бјелица Марко

Пуздерлиски Јана

Бакић Тамара, 4/7

Стојиљковић Милица

Шиник Марија         

Марковић Александра, 4/8

Шабани Денис          

Шијачки Тамара

Шкрбић Александра

 

Добитник награде у области хуманистичких наука ''Милош Ђурић''

је Теодора Марковић, ученица 4/3 одељења

 

Од прошле школске године додељују се  ''Награде за човечност''  којима се награђују матуранти за несебичну помоћ својим друговима током школовања:

Данило Кљајевић 4/1, Јована Лалатовић 4/4, Бојана Вучићевић, Ђоровић Алекса, 4/5

 

Награде на Републичким такмичењима освојили су: 

  1. Панић Тамара 1/3
  2. Панић Тијана 1/3
  3. Брајевић Вук 1/2
  4. Јанковић Анкица 2/4
  5. Аслани Адел 2/1
  6. Марковић Миона 2/1
  7. Марас Никола 3/2
  8. Орлић Тијана 3/3
  9. Филиповић Александар 3/6
  10. Марковић Вукан 3/3
  11. Марковић Софија 1/6
  12. Тешић Милош 3/6
  13.  Јендришек Горана 3/6
  14. Булатовић Лука 1/5
  15. Станисављев Никола 3/7
  16. Московљевић Милица 4/6
  17. Средојевић Анђелка 1/2
  18. Лопушина Игор 3/8
  19. Шабани Денис 4/8
  20. Ђорђевић Марија 3/7

 

Награде изненађења

 У знак захвалности за унапређивање музичког живота Гимназије награђују се ученице, које су током четири године помагале нашем хору и солистима:

Милица Костић 4/1 и Ружица Радуловић 4/3

 

За ширење позитивне енергије, неговање колетивног духа, учешће у организационом и уметничком сегменту наших академија, за постигнуте резултате на пољу глуме, награђује се  ''Глумица генерације'' Катарина Колашинац 4/1

 

Трећи пут заредом, господин Иван Павић додељује ''Награду најбољем фотографу''.  Ове године су то матуранткиње Марија Поповић 4/1 и Ксенија Росић 4/7

 

Лауреат на  овогодишњем републичком такмичењу, награду на међународном ''Гитар Арт'' такмичењу и 4. награду на престижном такмичењу првог ранга ''Андрес Сеговија,'' освојио је ученик 2/4 одељења, гитаристаУрош Марковић.

 

Прве награде на општинским и  градским такмичењима, конкурсима, Палилулској олимпијади културе и Вуковом сабору у Тршићу освојили су:

- Тончић Ања 1/3, стрип

- Шабановић Ана 2/6, уметност рециклаже

- Кристина Милановић 3/2, Тршић

- Матија Крстић 4/1, филм

 

За учешће на републичким такмичењима награђују се:

  1. Ђукић Милена 1/2
  2. Чаленић Исидора 1/8
  3. Докић Катарина 1/5
  4. Сувачарев Живко 1/6
  5. Комненовић Ана 3/8
  6. Ђерковић Зоја 3/2
  7. Максимовић Никола 4/5
  8. Самарџија Кристина 3/6
  9. Пружљанин Иван 2/7
  10. Арсић Наталија 3/8
  11. Марковић Александар 4/8
  12. Павићевић Наташа 4/2
  13. Опалић Милица 3/7
  14. Грујичић Душан 4/7
  15. Ђоровић Алекса 4/5

Честитамо награђеним ученицима

 Наставници, Управа школе, Школски одбор и Савет родитеља

 

Ви сте овде: Почетна Ученици Награђивање Са свечаних академија Програм доделе награда на Свечаној академији