Успеси ученика Прве на такмичењима 2010-2011

 

 

Републичка такмичења:

Ивана Лукић 4/2

треће место на Републичком такмичењу из руског језика

Наталија Арсић 2/8

 ...

 

друго место на Републичком такмичењу из хемије
треће место на Градском такмичењу из хемије

Даница Косановић 4/6

треће место на Републичком такмичењу из руског језика
треће место на Републичком такмичењу из српског језика
прво место на Градском такмичењу из математике

Марија Ђорђевић 2/7

треће место на Републичком такмичењу из српског језика

Анкица Јанковић 1/4

прво место на Републичком такмичењу из историје

Миона Марковић 1/1

прво место на Републичком такмичењу из историје

Стефан Павловић 2/2

прво место на Републичком такмичењу из историје
прво место на Градском такмичењу из историје

Адел Аслани 1/1

друго место на Републичком такмичењу из историје

Марко Аризановић 1/2

друго место на Републичком такмичењу из историје

Теодора Марковић 3/3

треће место на Републичком такмичењу из историје

Никола Пауновић 4/3

прво место на Републичком такмичењу из историје
прво место на Градском такмичењу из историје

Вукан Марковић 2/3

прво место на Републичком такмичењу из историје

Горана Јендришек 2/6

пето место на Републичком такмичењу из биологије
Похвала на Републичком такмичењу из математике

 

ЕКИПНА ТАКМИЧЕЊА И ПРОЈЕКТИ

На екипном републичком такмичењу математичара ''Архимедес'', екипа Прве београдске гимназије освојила је ТРЕЋЕ место:

Станисављев Душан 1/6
Јандришек Горана 2/6, Похвала
Марковић Александра 3/8, Похвала
Пејчић Бисерка 4/6, Похвала

Еди Алијагић 4/4, Капитен ватерполо екипе Прве београдске гимназије

Друго место на Градском такмичењу у ватерполу

Екипа:

Денис Шабани 3/8
Марко Рудић 3/7
Лука Шећеровић 2/5
Ђорђије Лопушина 4/5
Игор Лопушина 2/8
Ђорђе Басара 2/5
Марко Врбица 4/2
Марко Петковић 4/4
Димитрије Никлановић 1/8
Лука Петковић 2/6

Ивана Газикаловић 4/3, члан женске маратонске екипе Прве београдске гим.

треће место на републичком такмичењу у пливању, дисциплина 100м прсно
прво место на Београдском маратону
Екипа:

Миладиновић Мирјана 3/3
Јањушевић Милена 2/3
Обрадовић Соња 2/1
Бабић Јелена 4/8
Лазић Антонина 2/2
Јеремић Невена 3/3
Јовановић Катарина

Дарко Перовић 4/5, члан мушке маратонске екипе Прве београдске гимназије

треће место на Београдском маратону
Екипа:

Јовановић Милан 1-8
Лековић Алекса 1-8
Тајсић Филип 2-3
Рајчевић Андрија 2-4
Николић Матеја 2-4
Деспотовић Никола 4-5
Буха Владимир- 4-5

Селена Јосиповић 4/1

Награда за уложени труда и време у организацију Клуба и бендова Прве београдске гимназије и учешће у многим ваннаставним активностима (израда филма "О предрасудама", дизајнирање школског часописа "Зарез", коме је дала свој прилог као лектор и колумниста).
Специјална награда за монтажу филма "Један дан у животу ученика", снимљеног у оквиру међународног пројекта "Повезивање учионица" (Connecting Classrooms), покренутог од стране Британског Савета из Лондона, у коме Прва београдска гимназија учествује од октобра 2010. године.

Катарина Колашинац 3/1

  • Прва награда за улогу у нашој представи “Иза кулиса", која је на палилулској олимпијади културе освојила прву  награду за најбољу представу.

Миона Марковић 1/1

Сташа Станковић 1/1

Лука Мишек 1/1

Димитрије Шкорић 1/1

Јулија Поповић 1/2

Теа Поповић 1/2

Душан Илић 3/1

Лука Милошевић 3/1

Посебне награде:

Игор Лопушина 2/8

  • прво место на Градском такмичењу из математике
  • учешће на Републичком такмичењу из математике
  • прво место на такмичењу младих математичара “Mислиша”
  • члан ватерполо екипе Прве београдске гимназије

Денис Шабани 3/8

  • прво место на Градском такмичењу у предузетништву
  • члан ватерполо екипе – друго место на Градском такмичењу у ватерполу

Тијана Марковић 4/1

  • (први пут прошле године додељена) награда матуранту Прве београдске гимназије за фотографију ''Јелена Павић'', коју додељује породица Павић.   
  • друго место за фотографију (Регионални центар за таленте)

Ђорђе Лукић 4/3

  • (Ове године  установљена) Награда за човечност

Теса Пешић 3/5

  • прво место за фотографију (Регионални центар за таленте)

Бабовић Огњен 2/5, вођа бенда '' Тло Србије ''

  • најбољи  бенд на Палилуској олимпијади културе

 

МЕЂУНАРОДНА ТАКМИЧЕЊА:

 Мирјана Миладиновић 3/3, члан маратонске екипе Прве београдске гимназије, која последњих девет  година учествује на Прашком маратону.

Екипа:

Јовановић Милан 1-8

Лековић Алекса 1-8

Домазет Никола 2-2

Тајсић Филип 2-3

Дрча Марко 4-2

Чолић Александар 4-2

Обрадовић Соња 2-1

Јањушевић Милена 2-3

Газикаловић Ивана 4-3

Бабић Јелена 4-8

 Милица Московљевић 3/6

  • златна медаља на међународном првенству Југоисточне Европе (до осамнаест година) у шаху
  • учешће на Републичком такмичењу у шаху
  • пето место на Републичком такмичењу из биологије
  • треће место на такмичењу младих математичара “Mислиша”

 Милош Московљевић 1/7

  • прва награда на међународном такмичењу у Италији за поезију
  • учешће на Републичком такмичењу из хемије

 Дамјан Јандрић 2/3

  • пласман на светско првенство за слабовиде у шаху

 Урош Марковић 1/4

  • прво место на међународном такмичењу класичне гитаре

 

ВУКОВЕ ДИПЛОМЕ:

  • Крунић Наташа 4/2
  • Пајовић Урош 4/4
  • Шијачић Душан 4/5
  • Буха Владимир 4/5
  • Косановић Даница 4/6
  • Васиљевић Ивана 4/7
  • Лукић Ђорђе  4/7
  • Милановић Верица 4/8
  • Мркобрад Анђа – ванредни ученик

 

ИЗУЗЕТНЕ НАГРАДЕ

  •  Урош Пајовић

 

Награда задужбине Константин Скалерић за најбољег литерату

ЧЕТВРТА ГОДИНА

  •  Литерарни конкурс поводом 50 година од доделе Нобелове награде Иви Андрићу у организацији Музеја града Београда - Прво место
  • Награда „Вуково звоно“

Главна награда за литерарно стваралаштво у оквиру Ђачког Вуковог сабора

  • Палилулска олимпијада културе у категорији кратке приче -Друго место
  • књижевни сусрети „Гордана Брајовић“ у Алексинцу, категорија поезије - Прва награда 

ТРЕЋА ГОДИНА

  • ТРЕЋЕ место

Палилулска олимпијада културе у категорији кратке приче

  • Награда за поезију

Међународни књижевни фестивал „Рукописи“ у Панчеву

ДРУГА ГОДИНА

  • ПРВО место

Палилулска олимпијада културе у категорији кратке приче

  • Награда за поезију

Међународни књижевни фестивал „Рукописи“ у Панчеву

  • ДРУГА награда за поезију

Међународни фестивал „Станислав Препрек“ у Новом Саду

  • ДРУГА награда за прозу

књижевни сусрети „Гордана Брајовић“ у Алексинцу

Даница Косановић

  • Награда задужбине Константин Скалерић за најбољег математичара

Ђак генерације,  добитник златника фонда Виде Јеличић и награде задужбине Константин Скалерић.

Одломци из предлога за најбољег математичара и  Ђака генерације који је сачинила одељењски старешина професор Драгица Симоновић:

"Даница је необично знатижељна, пажљиво и концентрисано слуша предавања, марљиво води белешке и редовно учи. Изузетно је добро организована и максимално ефикасно користи време проведено у школи. Самостална је у раду и склона коришћењу литературе која превазилази, планом и програмом, предвиђено градиво. Своје знање проширивала је и учествујући у научно истраживачком раду у Петници из области биологије, математике и астрофизике. Ове школске године је три пута боравила у Петници: два пута из области математике, а трећи пут је била на интердисциплинарном семинару.

Омиљена је од стране другова и другарица којима несебично пружа помоћ у учењу и  понекад држи часове додатне наставе из астрофизике.

Изузетно је талентована као предавач па у раду помаже и професору на часу.

Воли да се дружи, природна је и непосредна и у свему уме да види оно што је позитивно. Тако на пример док смо се на екскурзији жалили да је падала киша, ево  како је Даница описала те дане  у путопису  који је написала  за школски ђачки часопис “Зарез”: “ И најзад, док поново пловима кроз кишовите пејзаже северне Италије остаје нам само да уживамо у последњим данима матурске екскурзије, коју је, бар за мене, киша учинила само још романтичнијом и лепшом.

Генерација је поштује и диви јој се. Њени другови су је изабрали за  председника Одељенске заједнице и члана Ђачког парламента.

Није фраза ако кажем да ми је било задовољство и част да јој будем одељенски старешина и свима вама желим да вам се у каријери догоди бар једна Даница."

Такмичења 2007. – 2011:

  • у првом разреду  ПРВО место из латинског језика на Републичком такмичењу;
  • у првом разреду ТРЕЋЕ место из математике на Републичком такмичењу:
  • у другом разреду ПРВО место из математике на Републичком такмичењу;
  • у другом разреду ТРЕЋЕ место из физике на Републичком такмичењу;
  • у другом разреду ТРЕЋЕ место из српског језика и језичке културе на Републичком такмичењу;
  • у другом разреду ДРУГО место у категорији ликовних радова на Регионалном такмичењу и смотри истраживачког и уметничког стваралаштва талената;
  • у другом разреду представљала је Републику Србију на Европском фестивалу руског језика у Санкт Петербургу (професор Слатка Вучинић: “Очекујемо и резултате са Светског фестивала руског језика у Санкт Петербургу ове године”);
  • у трећем разреду освојила је ПРВО место из српског језика и језичке културе на Републичком такмичењу;
  • у трећем разреду освојила је ДРУГО место из математике на Републичком такмичењу; ТРЕЋЕ место појединачно и ПРВО место екипно на Математичком турниру, ПРВО место на Градском такмичењу из математике
  • У трећем разреду учешће на Градском и Републичком такмичењу из физике
  • у четвртом разреду освојила је ДРУГО место из српског језика и језичке културе на Републичком такмичењу;
  • у четвртом разреду освојила је ТРЕЋЕ место из руског језика на Републичком такмичењу;
  • у четвртом разреду освојила је ПРВО место за истраживачки рад из биологије на Регионалној смотри  Регионалног центра за таленте;
  • у четвртом разреду освојила је ПРВО место из математике на градском такмичењу

 

РЕПУБЛИЧКА ТАКМИЧЕЊА – УЧЕШЋА И ПОХВАЛЕ

Кристина Самарџија 2/6

  • учешће на Републичком такмичењу из српског језика

Никола Станисављев 2/7

  • ПОХВАЛА на Републичком такмичењу из физике
  • ПРВО место на Градском такмичењу из физике

Ђорђе Јовановић 2/4

  • ПОХВАЛА на Републичком такмичењу из физике

Горана Јендришек 2/6

  • пето место на Републичком такмичењу из биологије
  • ПОХВАЛА на Републичком такмичењу из математике

Ана Комненовић 2/8

  • ПОХВАЛА на Републичком такмичењу из биологије

Јелена Обрадовић 2/7

  • ПОХВАЛА на Републичком такмичењу из биологије
  • ТРЕЋЕ место на такмичењу младих математичара “Mислиша”

Иван Леудар 1/7

  • учешће на Републичком такмичењу у шаху

Владимир Мићуновић 1/7

  • учешће на Републичком такмичењу у шаху

Моттагхи Даниел 1/8

  • осмо место на Републичком такмичењу из латинског језика

Петар Благојевић 1/3

  • девето место на Републичком такмичењу из латинског језика

Урош Пајовић 4/4

  • четврто место на Републичком такмичењу из француског језика

Александар Филиповић 2/6

  • пето место на Републичком такмичењу из историје

Милан Московљевић 1/7

  • учешће на Републичком такмичењу у шаху

Милица Ивановски 4/1

  • четврто место на Републичком такмичењу из историје

Јована Михајловић 3/7

  • ПОХВАЛА на Републичком такмичењу из биологије

Александра Марковић 3/8

  • учешће на Републичком такм. из математике

Ученици који су освојили награде на такмичењу младих математичара Мислиша

Душан Стојановић 3/8

  • ТРЕЋЕ место

Михаило Матијевић 4/6

  •  ТРЕЋЕ место

Тамара Миловановић 2/7

  • ТРЕЋЕ место

Наталија Катић 2/5

  • ДРУГО место

Илија Милосављевић 4/7

  • ТРЕЋЕ место

Мићуновић Светлана 3/6

  • ТРЕЋЕ место

Радојичић Огњен

  • ТРЕЋЕ место

 

Ученици који су освојили неко од прва три места на Градском и регионалном такмичењу

 Сања Гогић 1/1

  • учешће Градском такмичењу из српског језика

 Хана Нурковић 1/3

  • учешће Градском такмичењу из српског језика

Лука Арежина 4/8

  • ДРУГО место на Градском такмичењу из енглеског језика

Мариана Гладовић 4/2

  • ПРВО место на Градском такмичењу из руског језика

Димитрије Млађеновић 2/2

  • ТРЕЋЕ место на Градском такмичењу из историје

Ђорђе Лукић 4/7

  • ДРУГО место на Градском такмичењу из физике

Ивана Васиљевић 4/7

  • ТРЕЋЕ место на Градском такмичењу из српског језика

Ана Шабановић 1/6

  • ДРУГО место за уметност рециклаже на Палилулској олимп. културе

Јандришек Горана  2/6

  • ТРЕЋЕ МЕСТО НА Градском такмичењу из физике

 

У ИМЕ ШКОЛЕ, ПРОФЕСОРА И РОДИТЕЉА ЧЕСТИТАМ УЧЕНИЦИМА!

Директор школе:

Александар Андрејић

Ви сте овде: Почетна Ученици Награђивање Са свечаних академија Успеси ученика Прве на такмичењима 2010-2011