Школска 2012/13. година

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА

18. Јун 2013.година, 174. годишњица Гимназије

 

    Поѕдравна реч директора

  

Химна школе – песму су приредили проф. Злата Јеремић и         

ученици Марко Аризоновић, АлексаЛековић и Филип Савић   

  - хор Гимназије ''Душам Максимовић Думакс''.

   

Ламент над Београдом Милоша Црњанског, одломак

- Лука Павловић

   

  Бојарка - хорГимназије

   

Додела награда

   

''Неки нови клинци''(Ђ. Балашевић)

- Филип Савић уз пратњу хора

   

''Ламент над Београдом'' (одломак)

Густин Бариос, ''Сан у шуми'' - Урож Марковић, гитара

   

Додела награда 

                                                                                                    

 

 

 

  

Фредерик Шопен, Ноктурно у Б молу - Хана Нурковић,

клавир

   

Додела награда

  

Мозелес,

                                           Етида, Марко Којић, виолина                                           

   

Додела изузетних награда

      ‘'То давно беше, сећам се ја'' (Чамац на Тиси)

    – Миона Марковић и Лука Смишек, вокал и гитара уз

пратњу усне хармонике

   

''Моћ говора'' –  Лука Павловић

 

      Програм воде:

  Ана Шалипур и Лука Павловић

  

 

 

 

 

 

ДОБИТНИЦИ ВУКОВЕ ДИПЛОМЕ 

школске 2012/13. године

 

4/1

Бојана Ракић

Желимир Куљанин

Лепа Вавић

Сара Стојановић

Соња Обрадовић

4/2

Љубица Ђорђевић

Петар Јеленковић

4/3

Марковић Вукан

4/4

Ђорђе Јовановић

Милан Јовановић

Лука Јаковљевић

Матеја Николић

4/5

Катић Наталија 

4/6

Филип Мијушковић

Јендришек Горана

Филиповић Александар

4/7

Марија Ђорђевић

Никола Станисављев

4/8

Милица Опалић

Кузмановић Урош

Арсић Наталија

 

ИЗУЗЕТНЕ НАГРАДЕ 

4/1, одељење - НАГРАДА ЗА ЧОВЕЧНОСТ

4/2,  Павловић Стефан -  НАГРАДА ЗА ЧОВЕЧНОСТ

4/3,  Јандрић Дамјан -  НАЈБОЉИ СПОРТИСТА

4/6,  Филиповић Александар – НАГРАДА У ОБЛАСТИ ХУМАНИСТИЧКИХ НАУКА ''Михајло Ђурић''

4/7,  Марија Љубинковић – НАГРАДА ''КОНСТАНТИН СКАЛЕРИЋ'' за НАЈБОЉЕГ ЛИТЕРАТУ

4/8,  Лопушина Игор - НАГРАДА ''КОНСТАНТИН СКАЛЕРИЋ'' за НАЈБОЉЕГ МАТЕМАТИЧАРА

 

Награде ''Вида Јеличић'' и ''Константин Скалерић'' за ЂАКА ГЕНЕРАЦИЈЕ 

Горана Јендришек 4/6 и Вукан Марковић 4/3

 

     

                                                     

ЂАЦИ ГЕНЕРАЦИЈЕ ШКОЛСКЕ - 2012/2013. ГОДИНЕ

 

          ГОРАНА ЈЕНДРИШЕК - IV6

 

Први разред  (2009/10. година)

 

  • 1. место на градском такмичењу из математике
  • Учешће на републичком такмичењу из математике
  • Похвала на „Мислиши“ - такмичењу математичког друштва Архимедес
  • Учешће на градском такмичењу из физике
  • Похвалница за најбољи истраживачки рад из физике на смотри истраживачких радова коју организује гимназија „Руђер Бошковић“
  • Учешће на Siemens-овом такмичењу „Create the Future“
  • Учешће у хуманитарним активностима Црвеног крста

 

Други разред

  • Учешће на градском такмичењу из математике
  • Похвала на републичком такмичењу из математке
  • Похвала за појединачне резултате постигнуте на Математичком турниру (републичко екипно такмичење)
  • 3. место за екипне резултате постигнуте на Математичком турниру
  • 3. место на градском такмичењу из физике
  • Учешће на градском такмичењу из биологије
  • Учешће на републичком такмичењу из биологије
  • Учешће на првом и другом нивоу Светског фестивала руског језика (Санкт-Петербург) и улазак у финале
  • Учешће на Siemens-овом такмичењу „Create the Future“
  • Учешће у хуманитарним активностима Црвеног крста

 

  Трећи разред

  • Учешће на градском такмичењу из математике
  • Учешће на републичком такмичењу из математике
  • 3. место на „Мислиши“ - такмичењу математичког друштва Архимедес
  • Учешће на градском такмичењу из биологије
  • 3. место на републичком такмичењу из биологије
  • Учешће у финалу Светског фестивала руског језика и пласман међу најбољих 10 такмичара
  • Учешће на конкурсу  ,, Диалоги на русском языке: Разные культуры – единый мир'' (Дијалози на руском језику:Различите културе-јединствен свет)
  • Учешће у активностима Канцеларије за младе и агенције ''Conseco green''
  • Учешће на семинарима Истраживачке станице Петница
  • Учешће у хуманитарним активностима Црвеног крста

 

Четврти разред (2012/13. година)

  • 1. место на градском такмичењу из математике
  • 3. место на републичком такмичењу из математике
  • 3. место на „Мислиши“ - такмичењу математичког друштва Архимедес
  • 3.  екипна награда и  2.  појединачна награда на екипном такмичењу средњих школа из математике (Математички турнир)
  • 3. место на градском такмичењу из биологије
  • Учешће у радионицама Института за нуклеарне науке „Винча“ – Винчине научионице
  • 3. место за најбољу екипну постер презентацију Винчиних научионица
  • Учешће на међународној манифестацији „CERN-ов Међународни час“ (Masterclass) у Србији
  • Учешће у активностима Регионалног центра за таленте Београд 2
  • Учешће на семинарима Истраживачке станице Петница
  • Учешће у хуманитарним активностима Црвеног крста

 

Одељенски старешина

 Слатка Вучинић

 

 

 

  ВУКАН МАРКОВИЋ - IV3

 

ПРВА ГОДИНА

Такмичења:

 

1. место општинско такмичење из историје

1. место градско такмичење из историје       

1. место републичко такмичење из историје

 

Активности:

- члан Ученичког парламента

- учесник пројекта сарадње наше школе и гимназије из Ирске

- наградно путовање у Македонију

- члан Дечјег информативно културног сервиса и Центра за права детета

- дечји члан радне групе за израду извештаја о имплементацији факултативних протокола уз Конвенцију о правима детета Републике Србије при Уједињеним нацијама. (представљао извештај Републике Србије пред Комитетом за права детета УН у Женеви, као најмлађи учесник икада)

- одржао семинаре о стању у области права детета у 7 српских градова

- члан организације Мирабела (у оквиру тога, пише за еколошки часопис и организује еколошке акције)

- организатор трибине „Оснажи и покрени младе“ у сарадњи са ГТЗ-ом поводом годишњице пада Берлинског зида.

- положио испит ЦАЕ (ниво Ц1) из знања енглеског језика са највишом оценом.

 

ДРУГА ГОДИНА

Такмичења:

 

1. место - општинско такмичење из историје  

1. место - градско такмичење из историје        

1. место - републичко такмичење из историје

 

- добитник градске стипендије и награде „Доситеја“

 

Активности:

- потпредседник Ученичког парламента

- учествовао на приредби поводом дана Св. Саве

- представљао школу на образовним сајмовима у општини Врачар и на Тргу републике

- један од администратора школског сајта

- изабран за лидера пројекта Повезивање учионица - „Connecting Classrooms”)у Првој београдској гимназији и учесник семинара тим поводом у Зрењанину

- координисао све активности у оквиру пројекта заједно са проф. Бојаном Арсић (снимање филма „Један дан у животу ученика“, сарадња са другим школама итд...)

- члан Европског парламента младих

- аутор публикације везане за извештавање младих Уједињеним нацијама

- учесник више конференција, семинара и пројеката о остваривању права детета у Србији.

- члан групе за праћење одрживог развоја

- положио испит ЦПЕ (ниво Ц2) из енглеског

- положио Б2 испит из немачког

- организовао Палилулску олимпијаду културе

 

ТРЕЋА ГОДИНА

 

Такмичења:

1. место - општинско такмичење из историје                    

3. место -  градско такмичење из историје                         

1. место -  републичко дебатно такмичење  из историје

 

- добитник градске стипендије и републичке награде

 

Активности:

- председник Ученичког парламента (ту спроводи неколико активности)

- учесник НИН-ове студије о квалитету образовног система у Србији

- неколико пута гостовао на Радију Београд у емисијама о квалитету образовања и инклузивном образовању

- организатор трибине о инвалидитету и инклузивном образовању у Општини Врач

- један од организатора и реализатора садржаја током боравка ученика из Донер гимназије – Гетеборг, Шведска (организовање концерта у СКЦ, ПР, обилазак града...)

- учесник приликом ученичке размене – посета Гетебору

- члан жирија на такмичењу ''Прва има талетан'' и један од организатора неколико ''свирки'' бендова Прве

- један од покретача хуманитарне акције за децу и школе на Косову и Метохији

- члан делегације Гимназије која је посетила Косово и Метохију на Видовдан 2012.

- коодинатор свих  активности у оквиру пројекта Повезивање учионица, као лидер пројекта  („Особа из прошлости“, семинар у Нишу, сарадња са школама из Британије, Словачке и Немачке, семинар у Београду)

- одабран за представника Србије на међународном семинару пројекта Повезивање учионица – један од 3 ученика из целе државе

- учесник међународног семинара у Ливерпулу, где је представљао Србију

-представљао школу на Сајму књига

- члан Дечјег информативно културног сервиса

- члан и делегат Европског парламента младих

- представљао Републику Србију на конференцијама Европског парламента младих у Истанбулу и Талину као делегат

- као члан Европског парламента младих, организовао неколико регионалних заседања у Србији, тренинге за фацилитаторе, међународну конференцију у Сремским Карловцима-Дунавски форум младих, неколико еколошких акција, Националну Конференцију Европског парламента младих у Србији. Крајем године изабран за локалног координатора и члана Управног одбора Европског парламента младих Србије

- учествовао на семинару о дебати у општини Стари град, након чега се активно бави дебатом

- учествовао на неколико локалних дебатних турнира (на неким од њих побеђује)

- учествовао на Међународном дебатном турниру у Братислави

 

 

 

ЧЕТВРТА ГОДИНА

Такмичења:

1. место - општинско такмичење из историје                  

3. место -  градско такмичење из историје                       

1. место - ребубличко дебатно такмичење из историје

 

Активности:

- председник Ученичког парламента (у оквиру тога, организује и спроводи велики број активности)

- један од организатора ученичке размене и боравка ђака из Шведске, Немачке и Косовске Митровице у Београду

- покретач и један од реализатора друге по реду хуманитарне акције за Косово и Метохију

- помаже у оснивању дебатног клуба Прве београдсе гимназије

- учесник средњошколске Симулације Међународног кривичног суда правде на конференији у Пољској (учествује као судија)

- дебатује на 3 турнира

- судија на квалификацијама за одабир представника Србије на Европском универзитетском првенству у дебати

- активан члан Европског парламента младих Србије и члан Управног одбора (организује више десетина активности и Националну конференцију)

- представља Републику Србију на међународној конференцији у Москви

- сарађује са Владом Србије приликом писања новог извештаја о правима детета

 

Пријемни испити:

- полагао америчку матуру и пријемни испит (освојио 1950 од 2200 бодова на САТ испиту)

- полагао пријемни испит за британске универзитете

- добио понуду за студирање: УЦЛ,  Универзитет у Единбургу, Универзитет у Бристолу, Голдсмит, Дјук, Универзитет у Пенсилванији, Њујоршки универзитет, НЈУ у Шангају и још пет америчих универзитета

- примљен је на 4 универзитета који се налазе међу првих 20 најбољих универзитета на планети.

- студираће на УЦЛ (University College of London) у Лондону, који је рангиран као 4. на листи најбољих универзитета

 

 Одељенски старешина

  Ристо Дилпарић 

 

 

 

 

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА 2013. г.

МАТУРАНТИ

                 градски ниво

(1.2.или3.место)

  републички ниво

(учешће, освојено место или похвала)

Остали резултати Предлог за изузетне и     друге награде

    ОДЕЛЕЊЕ 4/1 НАГРАДА ЗАЧОВЕЧНОСТ

       
Бојана Ракић 3. место - српски језик         учешће - српски језик    
Силвиа Стојчић 2. место - немачки језик                учешће -  немачки језик    
Соња Обрадовић  и Бојана Ракић     Одличан успех, без изостанака током школовања   
Александар Станковић   ПОК – 1. МЕСТО,  ФОТОРАФИЈА    
4/2   Кристина Милановић     ПОК – финалисткиња ликовног конкурса  
Павловић Стефан 1. место -  историја 1. место - историја   Награда за човечност 
Марас Никола 1. место -  историја 1. место - историја    
4/3   Ћирковић Катарина   Награда за изузетно ангажовање у области ликовне културе фотографије и филма    
Марковић Вукан 3. место -  историја

1. место - историјско дебатно такмичење

-Учешће - филозофија

Квалификација на светско првенство у беседништву Ћак генерације
Јандрић Дамјан   1. место - шах   Најбољи спортиста
Никитовић Тијана   Учешће - филозофија    
Пиперски Јованка 2. место - из руског језика Учешће - руски језик    
Којић Мартина     Награда за изузетан  допринос у организацији и реализацији музичких активности Гимназије  
Баџа Соња   Награда за учешће и изузетно ангажовање  у организацији   беседништва у Првој Квалификација на светско првенство у беседништву  
4/5   Катић Наталија   Учешће - математика   Предлог за Ђака генерације
Шећеровић Лука   5.место - математика     
4/3     Ружица Ања Тадић     Награда за изузетно анговање у области режије (ђачки филмови и представе)  
4/6      Руменић Ана
2. место - руски јез.
 
2. место - биологија

Учешће-  руски јез

5. место - биологија  

   
Јендришек Горана 3. место - биологија 3. место- математика    - Ђак генерације                               - Предлог за награду Најбољи математичар 
Филиповић Александар

3. место - социологија

3. место - руски јез. 

4. место - социологија,      учешће-  руски јез Финалиста НИС-ове олимпијаде из руског језика  НАГРАДА У ОБЛАСТИ ХУМАНИСТИЧКИХ НАУКА ''Михајло Ђурић'' 
Данић Филип   Учешће - рачунарство и информатика    
4/7   Марија Ђорђевић 3. место- српски ј.   1. место; «Продухвати» Предлог за Ђурићеву награду  
Никола Станисављев

3. место - Физика

Похвал - Мислиша

3. место - физика   Предлог за Ђака генерације
Миодраг Цвејић

1. место - на такм.

Ученичко предузетништво

     
Катарина Јовановић 2. место -  на такм. Ученичко предузетништво      
Милан Миладинов 4. место - на такм. Ученичко предузетништво      
Марија Љубинковић 2. место - енглески ј. Учешће - енглески језик Учешће на књижевној олимпијади НАГРАДА ''КОНСТАНТИН СКАЛЕРИЋ'' за НАЈБОЉЕГ ЛИТЕРАТУ
4/8    Гузина Теодора 3. место - немачки ј Учешће - немачки језик    
Арсић Наталија 1. место - хемија 3. место - хемија   Предлог за Ђака генерације
Лопушина Игор       НАГРАДА ''КОНСТАНТИН СКАЛЕРИЋ''заНАЈБОЉЕГ МАТЕМАТИЧАРА
4/8    Пајовић Александар 2. место - енглески ј. Учешће - енглески језик Учешће на књижевној олимпијади  

 

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА 2013. г.

ученици  првог, другог и трећег разреда

Градски ниво

( 1. 2. или 3. место)

 Републички ниво

(учешће, освојено место или похвала)

Остали резултати    
1/3 Лука Павловић

1. место -  на такм.  у

рецитовању, на нивоу Општине и Града

 5. место  - такмичење у рецитовању  Победник такмичења у орг. Прве: ''Ја имам таленат''
1/5Прелић Иван    3. место - МАТЕМАТИКА  
Ристић Марина

2. место, СРПСКИ ЈЕЗИК И ЈЕЗИЧКА КУЛТУРА

3.м.  КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

3. место,СРПСКИ ЈЕЗИК И ЈЕЗИЧКА КУЛТУРА  
Живановић Огњен 3.место,БИОЛОГИЈА 1.место - БИОЛОГИЈА  
Димковић Јована 3.место, СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ 4. место - СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ   
1/4 Милан Стојаковић        2. место - Историја   
1/6 Павле Крављанац   1. место - хемија  
 1/7 Великић Адела   шах - 1. на општ, 1. на градском т. (до 16 год.) и 2. на екипном такм. 1. место на државном првенству у шаху (до 18 г.)  
Вучићевић Сара  Члан одбојкашке репрезентације Београда 4.место на Европском првенству за кадете  

1. место на међународном одбојкашком турниру омладинских репрезентација

1/8 Јокић Стеван    1.место -  ФИЗИКА  
Максић Никола 2.место - ФИЗИКА

3.место -  Републички екипни математички  турнир

2.место појединачно

 
Маја Миљанић   2.место -   ЛАТИНСКИ језик  
 1/6 Павле Крављанац   1. место - хемија  
 1/2  НОВАКОВИЋ ЗОРИЦА  2. МЕСТО ИСТОРИЈА 3.МЕСТО - ИСТОРИЈА  
 ЦАРЕВИЋ ЂУРЂИЦА 2.МЕСТО ИСТОРИЈА 2.МЕСТО -  ИСТОРИЈА  
2/1 Тијана Јевтић 2. место (Књижевна олимп.)  3. место -  (Књижевна олимп.)  
2/2 Ђукић Милена

2. место – историја

3. место српски јез.

 4. место - историја  
2/3 Панић Тамара  1. место; историја  1. место -  историја  
Панић Тијана  2. место; историја  2. место -  историја  
Тончић Ања  2. место; књ. олимпијада  2. место -  књижевна олимпијада  ПОК, финалистикиња ликовног конкурса.
2/6 Марковић Софија    2. место - биологија  Беокулис међунар. ликовни и фото конкурс -  Похвала 
2/8 Чаленић Исидора  2. место-  српски јез. 2. место - српски јез.  
3/2 Бојана Лоњак      Државни првак у латино-америчким плесовима
3/4 Марко Јосиповић  2. место; српски језик 4. место -  књижевна олимпијада  
Милица Несторовић 1. место; српски језик 4. место -  књижевна олимпијада  
Ивона Игњатовић 3. место; биологија 4. место -  историја  
2/5 Булатовић Лука    2.место - математика  
3/3 Марко Марас 1. место, ИСТОРИЈА 2. место -  ИСТОРИЈА  
 Јелена Глишић Регионални центар за таленте, 1. место на Смотри истраживачк.   радова  Регионални центар за тал,       2. место на Смотри истражив. радова  
3/1 Адел Аслани 2. место – Књижевна олимпијада 4. место - Књижевна олимпијада  
Петар Срдановић 3. место - историја 1. место - дебатно такмичење из историје  
3/6 Лазовић Мила Одличан ученик,       без изостанака    
3/7  Пружљанин Иван   Екипно такмичење из математике – 3. место  
Московљевић Милош 3. место- географија и заштита животне средине 3. место -  географија и заштита животне средине (Регионални центар за таленте)  
 Миловановић Даница   5. место - биологија  
Радосављевић Ђорђе                                                                 Одличан ученик, без изостанака    

 

 

ТАКМИЧЕЊА  2013.године

  ученици  првог, другог и                     трећег раз.

                   градски ниво       

            ( 1. 2. или 3. место)

          републички ниво

                (учешће) 

                 Остали  резултати 
1/6 Анђела Шевић 2. место на екипном такмичењу у шаху    
1/5 Цветковић Никола   Учешће - МАТЕМАТИКА  
Петковић Урош 3.место - КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА  Учешће - ЛАТИНСИ Ј.  
1/7 Стаматовић Сара 1.место -  српски језик   Учешће  
Стефановић Александра историја - 2.место - на градском, 3.место на општинском Учешће  
2/6 Драгана Николовска 2. место на екипном такмичењу у шаху    
Радић Јован   Рукомет - 1.место Првенство Србије, (СКБГ)  
Бакарец Богдан  атлетика - 5.место у конкуренцији свих средњих школа у граду За постигнуте резултате у области спорта- атлетика  
Милица Марковић     ПОК . 3. НАГРАДА ФОТОГРАФ.
1/3 Лазар Кљајевић 2. место - Историја 6. место - историја  
1/2 Гавриловић Емануела      ПОК -  2.  НАГРАДА ЗА ФОТОГГРАФИЈУ
1/8 Милијана Живковић     ПОК - финалистикиња                           ликовног конкурса
2/1 Дања Дрндарски     Учешће на дебатним турнирима, ликовним и фото конкурсима
Даница Ђуровић   Финалиста Вуковог сабора, област: ликовна уметн. ПОК: финалиста у категорији  фотографије
Нестор Јанковић  3. место - на Књижевној олимпијади   Учешће на дебатним турнирима  (Децембарац, Монопол, Дени Крејн)
Тијана Ловрић     Учешће на Пал. олимп. (катег. драмско стваралаштво)
Анђелка Средојевић   учешће - латински језик  
Ђуровић Александар 3. место - српски језик    
Радуловић Милица 2. место - српски језик    
Спасић Соња 2. место - српски језик    
2/7 Дијана Зулфикарић 1. место - Руски језик    
2/8 Вуковић Тина 2. место - српски језик Учешће - српски језик  
Кукавица Невена     Финалиста  међунар. конк. ”Различите културе-јединствен свет”
3/2 Јулија Поповић 2.место- Књижевна ол. Учешће на Књижевној олимпијади  
Ана Протић 3.место- Књижевна ол.    
3/4 Анкица Јанковић     3. место -  историја 7. место - историја  
3/3 Сања Петровски       П.О.К. 2. место - (литерарни конкурс)
3/5 Стефан Пипер     Финалиста песничког конкурса ''Десанка Максимовић''
3/1 Сара Кулић                                                                       
Џудо - 1. место - турнир у Словен.

2. место - турнир у БИХ

 

3/6 Шабановић Ана          

3. место - атлетика, бацање кугле   2. место ''Wakeboarding''
Ви сте овде: Почетна Ученици Награђивање Са свечаних академија Програм доделе награда на Свечаној академији