Награда за дебату и беседништво

ПРВА БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА
1839.
Цара Душана 61

Ценећи досадашње активности и подржавајући будуће ангажовање ђака и професора у областима дебате и беседништва, Наставничко веће Прве београдске гимназије, на седници одржаној 31. маја 2014. године, установило је нову награду намењену матурантима – Награду за дебату и беседништво.

Госпођа Мадлена Цептер, професор књижевности и бивша ученица наше гимназије је, увиђајући значај наведених активности за младе људе, постала покровитељ ове награде за коју је определила годишњи новчани износ од 500 евра.

На Свечаној академији одржаној 18. јуна 2014. године поводом обележавања 175 година постојања, први пут је изабраном ђаку, који се током школовања истакао у области беседништва, додељена Награда за дебату и беседништво.

Александар Андрејић

Ви сте овде: Почетна Ученици Награђивање Изузетне награде Награда за дебату и беседништво