70 ГОДИНА ПОСТОЈАЊА ИНСТИТУТА ЗА НУКЛЕАРНЕ НАУКЕ ВИНЧА

10 Новембар 2018 By In Дешавања

Ученици Прве београдске гимназије су 8. и 9. новембра 2018. године присуствовали обележавању 70 година постојања Института за нуклеарне науке Винча, које се одржало у згради Ректората Универзитета у Београду. Присуствујући предавањима која су том приликом одржана, наши ученици су показали да су заинтересовани за неке од многих научних дисциплина којима се Институт бави. Након одржаних предавања на теме горива будућности, наночестица, измењених теорија гравитације и многих других, уследила су питања предавачима, као и међусобне консултације ученика на наведене теме.

Радујемо се будућим приликама да ученици Прве београдске гимназије присуствују овако значајним догађајима и још једном скрену пажњу да је и Гимназија значајна институција наше историје, из које су изашла многа велика имена Српске науке и уметности.

Аутор текста: Михаило Мирковић, 3-7
Ви сте овде: Почетна Ученици Дешавања 70 ГОДИНА ПОСТОЈАЊА ИНСТИТУТА ЗА НУКЛЕАРНЕ НАУКЕ ВИНЧА