СПРИНГ ФЕСТИВАЛ – МАРИБОР

11 Април 2018 By In Дешавања

И ове године смо гостовали на међународном Пролећном фестивалу у II мариборској гимназији. Поред домаћина, учествовале су шесточлане екипе ученика из Словачке, Пољске, Немачке, Македоније, Босне и Херцеговине, Израела, Француске и Србије. Ученици су били смештени код домаћина, ученика II мариборске гимназије.

Фестивал је понудио бројне радионице организоване тако да ученицима понуде креативан изазов, како за појединца, тако и за групу. Циљ је стицање искуства у истраживању, креативности, толеранцији и развоју језичких компетенција.

Овогодишњи Пролећни фестивал је започет петоминутним програмима сваке екипе представљањем своје земље, града, школе, обичаја, музике. Наш тим се представио песмама Ситан камен, Stolen dance и Лепа Јана (Бајагина верзија). Вокали: Анђела Крагић и Дијана Глигоров, пратња Реља Пешић и Александар Јовичић, плес: Анђела Лаушевић.

Наши ученици су учествовали у неколико радионица: Дијана Глигоров и Анђела Крагић – музика, Анђела Лаушевић – плес, Дуња Драгојевић – сликање и Реља Пешић и Александар Јовичић – импровизација.

На завршном догађају приказани су резултати дводневног рада на радионицама.

Последњи дан Фестивала је закључен великом журком Neon Party.

Након завршетка Фестивала, за учеснике је организован целодневни излет на Блед и у Пиран.

Домаћини су већ традиционално били предусретљиви, љубазни  и срдачни, посебно Иван Лоренчич, директор II мариборске гимназије и Тони Клис, организатор Фестивала.

Милан Гачановић, проф.

Ви сте овде: Почетна Ученици Дешавања СПРИНГ ФЕСТИВАЛ – МАРИБОР