ИЗВЕШТАЈ О РЕАЛИЗОВАНОЈ ПОСЕТИ ЛЕСКОВЦУ У ОКВИРУ 6. АРТ КАРАВАНА

14 Мај 2018 By In Дешавања

Боравак наших ученика  и наставника у Лесковцу био је веома успешан. Деца су  топло примљена код својих домаћина који су били наши гости у Београду децембра месеца.  Стигли смо 28. априла у послеподневним часовима. Дочек је, уз присуство новинара и представника градске власти, организован у просторијама Омладинског дома.

Наставници су у друштву колегинице Мирјане Перишић и представника туристичке организације Лесковца отишли на заједнички ручак у етно ресторан Апостоловић.

После смештаја ђака и наставника организован је одлазак на изложбу и Градској галерији на којој су ђаци имали прилике да виде најзначајнија дела 40 српских сликара академика.

Вече је било слободно за заједничко дружење наших и ученика лесковачке гимназије.

Другог дана смо обишли Цркву Оџаклију

Након тога Градски музеј где су смо се упознали са богатом историјом Лесковачког краја која датира још из праисторије.

Уследио је полазак у Вучје где се налази друга по старости хидроелектрана у Србији.

Хидроелектрана је отворена због наше посете, па је ученицима демонстриран начин рада

Затим смо се упознали са природним лепотама овог краја које заиста остављају без даха и провели  неколико сати у одмору и дружењу

На  крају,  посетили смо и цркву Светог Јована у Вучју и након тога кренули за Београд.

Све је протекло у најбољем реду. Унапред се радујемо следећем Арт каравану и упознавању  културних и природних знаменитости наше Земље и дружењу са вршњацима и колегама широм Србије.

Велико хвала  управи школе која пружа неопходну подршку  реализацији  овог пројекта.

Tекст о нашој посети који  је објављен у Југпресу.

Актив  уметности Прве београдске гимназије

Ви сте овде: Почетна Ученици Дешавања ИЗВЕШТАЈ О РЕАЛИЗОВАНОЈ ПОСЕТИ ЛЕСКОВЦУ У ОКВИРУ 6. АРТ КАРАВАНА