МЕМОРИЈАЛНИ ИЗЛЕТ У КРАГУЈЕВАЦ

21 Октобар 2016 By In Дешавања

Делегација Прве београдске гимназије је поводом дана сећања на жртве стрељања 21. октобра 1941. у Крагујевцу обишла Спомен-парк „Крагујевачки октобар” и Спомен-музеј „21. октобар” у Шумарицама, присуствовала „Великом часу” и положила венац на споменик стрељаним ђацима и професорима.

Делегацију су чинили професори и 32 ученика, по један ученик из сваког одељења школе. Највећи утисак на ученике оставио је спомен-музеј у којем су изложене потресне последње поруке стрељаних, оружје нациста и фотографије жртава. Ученици су погледали сталну изложбену поставку музеја у арт простору у којем су различити сликари изложили своја дела инспирисана овим догађајем.

Ђаци и професори наше школе доживели су лепо и дирљиво искуство захваљујући овом путовању и сложили су се у томе да и наредних година треба наставити са оваквом праксом.

Никола Јовановић, IV4

Ви сте овде: Почетна Ученици Дешавања МЕМОРИЈАЛНИ ИЗЛЕТ У КРАГУЈЕВАЦ