„Омладинско предузетништво” („Junior Achievement”)

21 Април 2017 By In Грађанац

21. април 2017. На пословном изазову западног Балкана Бобан Живановић је освојио III место (претходно је на националном такмичењу освојио IV место).

16. март 2017. Регионално такмичење ученичких компанија 2016/17 започето је у тржном центру Меркатор. Учествовала је четворочлана екипа – Ана Марија Ћеранић, Александра Којчиновић, Александра Мијатовић и Катарина Телебак, са својим предузећем „СЛАННА” (производња бурека од сланине мангулице). Освојили су II место и пласман на републичко такмичење.

23. децембар 2016. Пословни изазов у школској 2016/17. започет је регионалним такмичењем у хотелу Best Western M”. Учествовала је компанија „Прва Company”. Бобан Живановић је освојио II, а Ана Стојковић III место.

5. децембар 2016. Ученичка компанија „Прва Company” је регистрована за ову школску годину. Компанију чини 13 ученика, директор је Тијана Ђорђевић, а ментор професор Милан Гачановић.

aприл – мај 2016. ПРЕДУЗЕТНИК У СРЕДЊОЈ

Група ученика IV5, IV6, III6, III7 и III8 учествовала је у радионицама организације ПРОМОС – Организација за промоцију потенцијала Србије. Радионице се одржавају из области маркетинга, стратегије и израде бизнис плана, као и вештина презентовања. Прва радионица је била у нашој школи 31. марта 2016. године. Наставак се одвијао 26. и 27. априла на Економском факултету Универзитета у Београду као друга фаза пројекта.

Facebook video

26. до 28. април 2016. На пословном изазову западног Балкана Вишња Јовановић је освојила I место

Vest iz novina

19. фебруар 2016. Вишња Јовановић IV5 је на националном текмичењу освојила III место

17. децембар 2015. Пословни изазов у школској 2015/16. започет је такмичењем у хотелу „Best Western M”. Учествовала је компанија „ВелкоМ”. Освојили су II i III место

20. новембар 2015. „Прва Company“ је у Студентском културном центру присуствовала предавању Принципи економије

Октобар 2015. У овом програму учествују ученици  IV5 (5 ученикa) са својим акционарским предузећем ВелкоМ, формираним откобра 2014. године и три ученика (III4, II4 и II6) с предузећем „Прва Company формираним у октобру 2015.

Часови у оквиру пилот програма „Омладинско предузетништво”  („Junior Achievement”) одржавају су четвртком у времену од 13,30 до 14,10 у кабинету Ј.Скерлић, или у некој од слободних учионица. У овом програму учествују су ученици  IV7 (7 ученикa) са својим акционарским предузећем „Аrche Consulting Agency D.O.O. (А.С.А.)”, формираним у октобру 2012. године.

Екипа овог предузећа у саставу: Катарна Јовановић, Теа Ристић, Миодраг Цвејић, Милан Миладинов, Алекса Николић и Никола Станисављвић је учествовала 1. децембра 2012. године на Пословном изазову - Belgrade Business Challenge Skills@Works Challenge  у хотелу „Москва”. Миодрагов тим је освојио I место, а Катаринин II место.

Ви сте овде: Почетна Клуб прве Грађанац „Омладинско предузетништво” („Junior Achievement”)