ПОЗИВ НА ФЕСТИВАЛ НАУКЕ У ПРВОЈ Featured

15 Април 2019 By In WWW

Као и неколико година уназад, Прва београдска гимназија организује Фестивал науке у Првој који ће се одржати у четвртак 18.4.2019. са почетком у 12 часова.

Ђаци гимназије, као и других школа са општине Стари град, имаће прилику да бољеупознају природне науке захваљујући атрактивним експериментима.

Ове, јубиларне године, када обележавамо 180 година постојања, на фестивалу ће сепредставити Физички факултет Универзитета у Београду, као и Центар за промоцију науке.

Неки од експеримената који ће бити презентовани су: сублимација јода, теслинтрансформатор, плазма звучник, магнетни метак, хидротурбина, ветрогенератор, духу боци, левитација пинг понг лоптице као и многи други.

Термини у којима ће се омогућити групне посете ученика са наставницима суследећи:

1. група : 12:00 – 13:00

2. група: 13:00 – 14:00

3. група: 14:00 – 15:00

4. група: 15:00 – 16:00

Молимо наставнике да, уколико долазе са групом већом од 5 ученика, најаве изабранитермин посете на: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Добро нам дошли!

Ви сте овде: Почетна